Jeges fürdő, hűtőfürdő - a reumás panaszokat és az asztma tüneteit is csökkentik

Ha a szaunázás után hideg vízbe ugrunk, a vérerek összehúzódnak, a szívverés pedig szaporább lesz. De a jeges fürdő nem csak a szaunázás után kiváló, hanem önmagában is rendkívül jót tesz az egészségünknek. Enyhíti a reumás panaszokat és az asztma tüneteit is csökkenti.

Reklám

 

Számos érdekesség derült ki egy finn kutatásból, aminek az eredményeit a HáziPatika közölte. Olvasható, hogy a jeges fürdő jót tesz a keringésünknek, energikusabbá, élénkebbé válhatunk tőle. Szebb lesz a bőrünk, és csökkenhet a reumás, illetve a fibromyialgiával összefüggő fájdalom is. Kiderült, az asztmás tünetek is csökkennek, és a hideg vízben fürdőzőknél ritkábbak a felsőlégúti fertőzések. Emellett jelentősen javul a hangulatuk, nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak lesznek.

A legtöbben azonban inkább szaunázás után hűsítik magukat a merülőmedencében. Ami egyáltalán nem von le az értékéből. Sőt. Korábban már írtunk, hogy ha az izzadás után hideg fürdőt veszünk, kicsit jobban eddzük a szívünket és a keringést. A teljes folyamat beillik egy edzésnek is. A szaunázás utáni hűsítő fürdőről itt olvashatsz.

Viszont nem csak merülőmedencében lehet visszaállítani a test megemelkedett hőmérsékletét. A jégkabin is rendkívül hatásos és kedvelt módszer. Erről érdemes tudni, hogy kíméletes, lassabban állítja vissza az optimális testhőmérsékletet. A hűtés során pedig - a hűtőfürdőhöz hasonlóan - a bőr pórusai és a vérerek is ugyanúgy összehúzódnak, a vérkeringés pedig felgyorsul. A jégkabinban egyébként nagyjából 15-18 fokos a levegő, ami nem hangzik kevésnek. Viszont a forró levegőjű szaunából átlépve érezhető a különbség. Ha szeretnél erről még többet olvasni, itt megteheted.

 

Szaunáznál? Nézd meg, milyen lehetőségek várnak egy modern szaunavilágban! Klikk!

Reklám

Minden jog fenntartva © 2012 Spamagazin - Készítette: Burkon Média