Így védekezhet a strandon a lopások ellen, itt érdemes kikapcsolódni - a biztonságos fürdőzéshez adtak tanácsokat
- 2013. július 03. szerda, 13:56
- Burkon.Media
A biztonságos fürdőzésre hívták fel a figyelmet egy Budapesten megtartott sajtótájékoztatón. Sokaknak vált már rossz értelemben vett emlék a fürdőzés. Előfordul, hogy iratokat, készpénzt és mobil eszközöket is ellopnak egyes strandokon. Ez változhat, mutatjuk, hogyan és hol biztonságos a fürdőzés.
A sajtótájékoztatón nem csak a lopáskárok elleni védekezési lehetőségekre hívták fel a figyelmet, hanem az egészségügyi kockázatok mérséklésére is.
Győrfi Pál, a mentőszolgálat szóvivője arról beszélt, hogy sokkal biztonságosabb kiépített strandon fürdőzni, mint természetes vizekben. Mint mondta, a tavak, a bányatavak, a folyók vizének hőmérséklete kiszámíthatatlan, a folyók, a tavak medre egyenetlen, veszélyes lehet a víz sodrása, és nincsenek szakképzett emberek, akik szükség esetén elsősegélyt nyújtanának.
A legbiztonságosabb a kiépített strandfürdő
A szóvivő hozzátette: gyakran előfordul, hogy a strandolók a napon felhevült testtel ugranak a hideg vízbe. Ilyenkor leállhat a szívműködés, és a vérkeringés helyreállítására mindössze négy perc áll rendelkezésre. Ezért nem lehet a mentők kiérkezésére várni, azonnal meg kell kezdeni az újraélesztést, amire azonban egy bányatónál nagyon csekély az esély - áll a kiadott közleményben.
Tanácsos az értékmegőrzőt használni
Oláh László, a BRFK bűnmegelőzési osztályának vezetője arról beszélt, hogyan lehet megelőzni a strandokon gyakori lopásokat. Nem tanácsos értékmegőrzőnek használni sem az autót, sem pedig a leterített törülközőt, hiszen a tolvajok mindkét esetben könnyedén kifigyelhetik, hogy a strandolók hová rejtették az értékeiket - mondta, hozzátéve, a pénzt, az iratokat érdemes értékmegőrzőkben elhelyezni.
SZÉP-kártya mindhárom alszámlájáról lehet gyógyfürdő- és strandbelépőt fizetni
Juhász Szabolcs, a Magyar Fürdőszövetség főtitkára emlékeztetett arra, hogy hétfőtől a SZÉP-kártya mindhárom alszámlájáról lehet gyógyfürdő- és strandbelépőt fizetni. A főtitkár üdvözölte a változást, mivel közlése szerint az eddigi korlátozás miatt a több mint 300 magyarországi fürdőben, amelyek évente 25 millió vendéget fogadnak, az új cafeteriarendszer bevezetése után két év alatt, 2012-re 38 százalékkal csökkent az utalványforgalom és az abból származó bevétel.
Korábban írtuk, hogy egyes strandokon, például Bükfürdőn is rendőrök ügyelnek a fürdőzők és értékeik biztonságára. Rendszeresen járőröznek a medencék körül, így is biztonságossá téve a fürdőzést.
Arról, hogyan lehet jó élmény a fürdőzés, miként kerülhető el a baj, itt olvashat bővebben.